Ölçek sınırı olmaksızın tasarımların 3D yazıcıda basılacak hale getirilmesine maket denir. Daha çok mimari alanlarda kullanılır. Farklı kullanım alanları da vardır ancak mimari alanında, sektördeki gelişmeyle birlikte çok kullanılır hale gelmiştir. Mimari maket olarak adlandırılan hizmet ile kolay anlaşılmayacak noktalar daha rahat anlaşılabilir.

Olası hataların gözlemlenmesi için gerçeğine uygun şekilde tasarlanan mimari maketler, hizmetin kalitesi oranında başarı sağlar. Mimari maket için, inşası planlanan projelerin, 3D temsili denilebilir.

Giderek popüler olan ve talep gören bir sektör haline gelen mimari maket üretimi, projeden başarılı sonuç alınması açısından profesyonellik gerektirmektedir. Sahip olduğu sektör tecrübesini yenilikçi hizmet yaklaşımıyla harmanlayan firmamız, kusursuz tasarımlarda mimari maket üretimi yapmaktadır. 

Donanımlı ekipmanlarla, firma istekleri doğrultusunda 3D mimari maket üretimi faaliyet alanlarımızdan sadece biridir. Gerek çizim gerekse imalat aşamasında tüm teknik gelişmelerden faydalanılarak kaliteli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Mimarlık sektörünün önemli parçalarından biri olan ve uzun yıllardır inşaat sektöründe kullanılan mimari maketler, günümüz teknolojisinin geldiği noktada daha da vazgeçilmez olmuştur.

Binaların tasarımından çizimine, proje maliyetinin hesaplanmasından araziye uygulamaya kadar her aşamada makete ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte pazarlama ve satış aşamalarında da yine mimari maket, amaçlara uygun olarak hizmet edecek özelliktedir. Mimarlık sektörü içinde farklı birçok alanda taleplere göre mimari maket üretimi yapılır. Kentsel dönüşüm maketi, arazi maketi, çalışma maketi ve iç mimari maketi, buna örnek olarak verilebilecek birkaç maket çeşididir. 

Mimari maketler; mimar, mühendis ve müteahhitlere proje boyunca izleyecekleri yolu göstermesinden dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Müteahhitlere satış maliyetinin hesaplanması ve proje pazarlamasının kolayca yapılması açısından kolaylık sağlarken, mimarlara da tasarımın detaylarını gösterir.

Mühendisler, sahadaki olası sorunlara karşı ve uygulanabilirlik açısından mimari maketleri yol gösterici olarak kullanabilir. En son alıcılar, mimari maket sayesinde nasıl bir alışveriş yaptığını somut olarak görme fırsatını elde eder. Her durumda avantajlı olan mimari maket üretimi, projelerinin nasıl görüneceğinin üçüncü kişilere önceden gösterilmesi için yapılmaktadır. Detaylı çalışmalar bütünü sonucu oluşturulan mimari maketlerde önemli olan, işverenin taleplerine ve projesine uygun şekilde üretim yapılmasıdır. Bu da alanında uzman bir ekip, teknolojik donanım ve kaliteli malzeme kullanımı gerektirmektedir.