Birçok farklı sektörde kullanılabiliyor olmasından dolayı maket üretimini artık daha çok duyar hale geldik. Değişik projelerde kullanılabilmesi açısından teknolojik ekipmanlarla üstün özelliklere sahip maket çeşitleri, başlı başına bir hizmet sektörü haline geldi. Bu bağlamda yarışma maketleri de sıkça duyduğumuz hizmetlerden biri oldu. Yarışma maketleri üretimi, özel bir amaca yönelik olarak yapılır. Her projenin, görsel açıdan istek ve beklentilere uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi durumlarda projelerin üçüncü kişilere tanıtımı, gerektiği gibi yapılamayacaktır. Yarışma maketi, çevresel detaylar göz ardı edilmeden ana binaya odaklı şekilde üretilir. Mimari maketler gurubunda yer alan bir maket türüdür. Yarışma maketlerinin en önemli özelliği, sadece yapı bütünlüğünü değil, projenin konumlandırıldığı araziden çevresindeki oluşumlarda dahil olmak üzere birçok faktörle birlikte detaylı tanıtım için üretilmeleridir. 

Yarışma maketi üretimi genelde büyük ölçekli projeler için yapılır. Temel amaç, görsellikte etkileyiciliğin arttırılması ve sunum yöntemini belirlemesidir. Mimari sektöründe faaliyet gösteren birçok firmanın büyük bir rekabet ortamında bulunduğu süreçte, dikkat çekici materyallere sahip olanların lider olması kaçınılmazdır. Bu noktada, profesyonel bir üretim süreci sonunda hizmete sunulan yarışma maketleri önemli bir rol oynamaktadır. Yarışma maketinin ölçekleri, diğer tüm maket türlerinin ölçeklerinden daha büyüktür. Bu şekilde proje detayları daha da iyi şekilde görünür. Ayrıca yarışma maketleri, yarışma esnasında tasarım üzerinde değişiklik yapılabilmesine de olanak tanır. İşveren tarafından proje detayları net şekilde belirlendiği takdirde, taleplere en uygun tasarımda yarışma maketi üretimi yapılabilir. Böylece detaylara göre hazırlanan maket, rakiplerine göre daha ilgi çekici olacaktır. 

Yarışma maketi, birbirini takip eden aşamalar şeklinde üretilir. Öncelikli olan, tasarımın nasıl olacağına karar vermektir. Yarışma maketleri üretimi üzerine sorunsuz hizmet alabileceğiniz firma arayışındaysanız, doğru adrestesiniz! Çalışmalarınızın kalitesini hedef kitleye en iyi şekilde yansıtacağınız yarışma maketleri için uzman ekibimizden beklentilerinize uygun şekilde destek alabilirsiniz. Gerek tasarım gerekse üretim sürecinde sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini uygulamaya döken profesyonel ekip sayesinde, yarışma maketi konusunda en verimli hizmeti alacaksınız.

Yıllardır birçok başarılı projede yer alan ve almaya da devam eden yarışma maket çalışmalarımız, orijinaline en yakın ideal çözümleri sunmak için gerçekleştirilmektedir. Hatasız ölçek prensibiyle 3D ve CNC gibi teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak yaptığımız yarışma maketi üretimi, doğal görünümle etkileyici tasarımı açısından rakiplerinden önemli ölçüde ayrılmaktadır.