İnsanların gündelik yaşamda çok farklı amaçlar için kullandığı çok değişik türden objeler yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de  iş dünyasında ayrı bir yeri olan, özellikle inşaat sektöründe olanların son derece iyi bildiği mimari tasarım maketleri adı verilen ürünlerdir. Adım adım giderek mimari tasarım maketi nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise bilmeyenler için en anlaşılır biçimde şu şekilde bir açıklama yapılabilir. Mimari tasarım maketi yapılan tasarımın 3D yazıcıdan çıkarılmış olan halidir. Burada yapılan bu maketler her türlü büyüklükte yapılabilir.Herhangi bir sınırlama bulunmaz. Son derece spesifik olan bir alandır.  Ülkemizde bu alanda çalışan çok sayıda firma vardır. Onlardan bir tanesi de Arı Maket olarak bizim firmamızdır.

Arı Mimari Maket uzun yıllardır sektörde olan bir firmadır.Eskişehir merkezli olan bir market yapım firmasıdır. Son sistem teknoloj ile çalışır. Her türlü mimari tasarım maketleri alanında eğitim almış profesyonellerimiz tarafından mühendislik disiplinine uygun bir biçimde en ufak bir detay atlanmadan gerçekleştirilir. Bünyemizde bu çalışmalarda hem mavi yakalılar, hem de beyaz yakalılar çalışır. Başta Eskişehir olmak üzere firmamız tüm ülke ölçeğinde hizmet verir. Bünyemizde her türlü maketin yapımına uygun en yeni makine ve ekipmanlar mevcuttur.Böylesi bir çalışmaya başlanmadan önce müşteri ile ikili görüşmeler yapılır. Müşteri tarafından verilen briefe  uygun olarak mimari maketler yapılır. Tüm aşamalarda gerekli kontroller yapılır. Firmamız için müşteri memnuniyeti son derece önemlidir.

Mimari tasarım maketleri için en çok talep kavramın kendisinden de net bir biçimde anlaşılabileceği gibi mimarlar ve mimarlık firmalarından gelmektedir. Bunun en temel nedeni ise yapılan maketlerin yapılacak olan mimari maketlerin en ince detayına kadar her şeyi maket üzerinde göstermesidir. Elbette mimarlık dışında da farklı alanlarda ölçeğe sadık kalınarak maket yapımları gerçekleştiriyoruz.  Yaptığımız işlerde sözleşme yaparak her iki tarafın çıkarlarını koruyarak çalışıyoruz. Verilen termine sadık kalarak çalışıyoruz. Firmamızın mimari tasarım maketleri fiyatları ise yapılan maketin büyüklüğüne, tasarımına, kullanılan malzemeye göre değişiyor. Çok değişik malzemeler ile maket yapımları gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize kredi kartı ile ödeme, peşin ödeme gibi  değişik ödeme seçenekleri sunuyoruz.